fbpx

Објектив

Погледни подобро

Шпански експерт за Балканот: Maкедонија треба да добие оштета за 30-годишното peгионално нacилcтво

“Искрено се надевам дека еден ден, со среќа не многу далеку од сега, регионалното насилство од кое пати Македонија 30 години ќе биде признато и ќе биде обезбедена рамка за репарации на македонската држава”, напиша на својот твитер профил шпанскиот политиколог Перез, кој во моментов работи на Косово, а претходно работел како дипломат во Сараево.

Ова е неприфатливо, подвлече Перез споделувајќи ја изјавата на бугарската министерка Захариева за Ројтерс во која се заканува со вето за Македонија.

Твитот може да го видите тука.

error

Ви се допадна објавата? Споделете на: