fbpx

Објектив

Погледни подобро

ШТАБОТ НА БАЈДЕН: ТРАМП НЕ МОЖЕ ДА ПРИЗНАЕ ПОРАЗ, ЌЕ БИДЕ ИЗБРКАН ОД БЕЛАТА КУЌА

Портпаролот на кампањата на демократскиот кандидат, Џо Бајден одговори на извештаите дека Доналд Трамп нема намера да прифати пораз и дека властите имаат право да го отстранат „секој натрапник од Белата куќа“.

Американците ќе одлучат за исходот од изборите оваа година, изјавија од штабoт на демократите.

“The United States government is perfectly capable of escorting trespassers out of the White House”

„Владата на Соединетите Американски Држави е совршено способна да ги протера натрапниците од Белата куќа“, додаваат тие.

error

Ви се допадна објавата? Споделете на: