fbpx

Објектив

Погледни подобро

Заев, Вучиќ, Брнабиќ и Рама ќе потпишат меморандум за соработка во услови на ковид-кризата

Претседателот на Владата, Зоран Заев заедно со претседателот на Србија, Александар Вучиќ и премиерите на Албанија и Србија, Еди Рама и Ана Брнабиќ, а во присуство на министрите за здравство, ќе одржат координативен состанок преку интернет видео врска, по што ќе потпишат меморандум за соработка со кој ќе се регулираат односите меѓу државите во услови на Ковид-19 кризата.

Премиерот Зоран Заев ќе биде и домаќин преку видео врска и на потпишувањето на билатералниот договор помеѓу Албанија и Србија за слободно движење на нивните граѓани само со лични карти.По потпишувањето на договорот ќе следат кратки обраќања на лидерите.

error

Ви се допадна објавата? Споделете на: