fbpx

Објектив

Погледни подобро

Авганистанци и Пакистанци пронајдени во Илинден

Мигранти од Авганистан и Пакистан, вчера биле пронајдени во скопската општина Илинден.

Вчера околу 21.20 часот од полициски службеници од СВР Скопје во населбата „Илинден“ биле затекнати осум мигранти од Авганистан и Пакистан, по што биле пренесени во Транзитниот центар Табановце за понатамошна постапка.

error

Ви се допадна објавата? Споделете на:


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/grommk/public_html/objektiv.com.mk/wp-includes/functions.php on line 5279

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/grommk/public_html/objektiv.com.mk/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107