fbpx

Објектив

Погледни подобро

Отстанети карпите кои го затрупаа патот Маврово – Дебар поради земјотресот

Сообраќајот на патот Маврово – Дебар е нормализиран, соопштија од АМСМ.

Попладнево на овој патен правец се случи голем одрон, како последица од земјотресот кој се случи околу 15:30 часот во тоа подрачје.

Собраќајот беше во прекин а екипите на АМСМ работеа напорно за да карпите од одронот бидат отстранети

error

Ви се допадна објавата? Споделете на:


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/grommk/public_html/objektiv.com.mk/wp-includes/functions.php on line 5279

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/grommk/public_html/objektiv.com.mk/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107