fbpx

Објектив

Погледни подобро

Петар Богојески пoзитивeн нa Koвид-19

Петар Богојески од Македонски концепт објави дека е позитивен на Ковид-19. Тој на својот Фејсбук напиша дека утрово се разбудил со симптоми.

– Ве известувам дека заболев од Ковид-19 и започнувам со лекување!. Јас ќе направам напор сите поединечно да ги информирам! Ви благодарам! – напиша меѓудругото Богојески.

Неговиот цел статус ви го пренесуваме во целост:

Пријатели,
Ве известувам дека заболев од Ковид 19 и започнувам со лекување!
(согласно антиген брз тест – но морам да информирам како превенција)
До вчера доцна бев без никакви симптоми, целосно функционален и енергичен… утрово се разбудив со симптоми…
Утрово бев на тестирање со стапчињата на Бил Гејц… ми вградија чип и ме заразија! Целта им е да ме спречат да му помогнам на Трамп да победи!!! 😀
Шала на страна, Ве молам сите вие кои бевте во контакт со мене последните денови да се тестирате и да се заштитите!
Јас ќе направам напор сите поединечно да ги информирам! Ви благодарам!
error

Ви се допадна објавата? Споделете на: