fbpx

Објектив

Погледни подобро

Со нож ја повредил продавачката и одзел пари

Крадец со нож повредил продавачка во Кавадарци и одзел пари од продавницата.

Синоќа во 20 часот лице со закана со остар предмет, од вработена во продавница во Кавадарци, одзело пари од дневниот промет.

„Извршен е увид на лице место, се работи на расчистување на случајот“, изјавија од полицијата за МИА.

Доктор Ратко Грков од Итната медицинска помош – Кавадарци за МИА истакна дека синоќа девојка побарала медицинска помош и кажала дека била нападната во продавницата во која работела. Таа имала расекотина од два сантиметра со нож на ушната школка.

error

Ви се допадна објавата? Споделете на:


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/grommk/public_html/objektiv.com.mk/wp-includes/functions.php on line 5279

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/grommk/public_html/objektiv.com.mk/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107