fbpx

Објектив

Погледни подобро

Судот му одреди 30 дена притвор на таткото осомничен дека си ја силувал ќерката

30 дневен притвор е одреден на таткото кој е осомничен дека си ја силувал 29. годишната ќерка.

Како што претходно објавивме Скопското Обвинителство донесе наредба за спроведување истражна постапка против 62-годишен скопјанец, осомничен за родосквернавење.

„Осомничениот, на 9 ноември во неговиот дом, почнал да пие алкохол по што се нафрлил и извршил обљуба врз својата ќерка. Оштетената се противела и го туркала, но не успеала да се оттргне од осомничениот“

За лицето беше побаран притвор, кој е одобрен од страна на судот.

error

Ви се допадна објавата? Споделете на:


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/grommk/public_html/objektiv.com.mk/wp-includes/functions.php on line 5279

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/grommk/public_html/objektiv.com.mk/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107