fbpx

Објектив

Погледни подобро

Oбвинителcтвoтo има отворено два предмета за Еуростандард банка

Државниот обвинител Љубомир Јовевски денеска во Собранието не откри многу детали за истрагите, за да не го загрози истражниот процес и засегнатите.

Основното јавно обвинителство има отворено два случаја за стечајот на Еуростандард банка, соопшти државниот обвинител Љубомир Јовевски за време на Надзорната расправа во Комисијата за финансирање и буџет како одговор на прашањето на пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Александар Николовски.

Јовевски не откри многу детали за истрагите, за да не го загрози истражниот процес и засегнатите.

Истакна дека ќе бидат истражени сите лица за кои доказите и фактите ќе покажат дека се вмешани во стечајот на банката.

error

Ви се допадна објавата? Споделете на: