fbpx

Објектив

Погледни подобро

(Фото)Фатен дилep од Влае! И полицијата се насмеа од начинот на сортирање на дpoгaтa

Полициски службеници од Одделот за kpиминалиcтичка полиција-Сектор за недозволена трговија со дpoга во координација со СВР Скопје вчера околу 17 часот во скопската населба Влае сопреа возило „субару форестер“ со скопски регистерски ознаки, управувано од Д.Б. (38) од Скопје.

При извршен преглед во возилото било пронајдено пакување со синтетичка дрога амфетамин.

При дополнителен преглед со употреба на службено куче за детектирање на дpoги, во внатрешноста на шал таблата од возилото, во специјално направен бункер биле пронајдени повеќе пакувања со марихуана и амфетамин, наменети за натамошна продажба.

error

Ви се допадна објавата? Споделете на: