fbpx

Објектив

Погледни подобро

Хилари Клинтон ќе добие висока функција од Бајден

Новоизбраниот американски претседател, Џо Бајден размислува во својата администрација да ја вклучи и поранешната кандидатка за претседател и државна секретарка Хилари Клинтон, која би можела да биде амбасадор на САД во ОН.

Хилари Клинтон моментно е главен кандидат на Бајден за амбасадорска функција, пишува „Индипендент“.

Бајден веќе почна да составува тим за борба против коронавирусот, а наскоро ќе мора да избере и членови на администрацијата.

Разговорите за формирање администрација се во тек, без разлика дали Трамп ќе одбие да го признае поразот на изборите, додава весникот.

error

Ви се допадна објавата? Споделете на: