fbpx

Објектив

Погледни подобро

ПРИВЕДЕН СКОПСКИ ДИЛЕР НА ДРОГА СО НАД ЕДЕН КИЛОГРАМ МАРИХУАНА

Единицата за недозволена трговија со дрога и оружје при скопската полиција вчера вечерта извршила претрес во дом и други простории кај Ф.Д. (37) од Скопје.

Како што информираат од МВР, при претресот кај лицето пронајден бил над еден килограм марихуана, таблети, амфетамин, една вага и пари.

Скопјанецот е приведен за понатамошна постапка.

error

Ви се допадна објавата? Споделете на: