fbpx

Објектив

Погледни подобро

МАСОВНА ТЕПАЧКА НА БИТ ПАЗАР

Вчера во 17:30 часот било пријавено дека на подрачјето на Бит Пазар бил нарушен јавниот ред и мир со меѓусебна пресметка помеѓу С.М.(34) и С.М.(38), од една страна и А.И.(39) од друга страна, сите од Скопје.

„Сочинети се записници за констатиран прекршок по чл.11 од ЗППЈРМ“, информираат од МВР.

error

Ви се допадна објавата? Споделете на: