fbpx

Објектив

Погледни подобро

Извecтyвaњe oд ЈСП: Hoв вoзeн peд пoчнyвajќи oд yтpe – eвe штo тpeбa дa знaeтe

ЈСП информира дека од утре, среда (12.05.2021 година), јавниот превоз ќе сообраќа без временски ограничувања, а билетарниците и центрите за персонализација ќе работат вообичаено.

Посочениот режим е согласно денешната одлука на Влада на РМ, од 12 мај забраната за движење на населението да почнува од полноќ до 4 часот наутро, наредниот ден.

Возниот ред е достапен на веб страницата на ЈСП Скопје, а информации можат да се добијат и во Диспечерски центар на 3173-224.

error

Ви се допадна објавата? Споделете на: