fbpx

Објектив

Погледни подобро

Кинo „Милениум“ пoвтopнo cтapтyвa co paбoтa

Од денес Градското кино „Милениум“ во Скопје ќе почне повторно со работа.

На репертоарот се наоѓаат новиот дел од филмската сага „Брзи и бесни“, „Денови на гнев“ од Гај Ричи, драмата „Шарлатан“, современата верзија на класичниот роман на Чарлс Дикенс – „Твист“ и шведскиот анимиран филм „Безопашестиот Пеле“.

Билетите се достапни на билетарница во киното по цена од 150 денари.

error

Ви се допадна објавата? Споделете на: