fbpx

Објектив

Погледни подобро

Објавен почетниот состав за мечoт пpoтив Исланд

Ова е почетниот состав на македонската фудбалска репрезентација, која вечерва во Скопје го пречекува Исланд во последниот натпревар од мундијалските квалификации.

Победа првпат во нашата историја ќе ни обезбеди место во баражот за пласман на Светското првенство 2022 во Катар.

error

Ви се допадна објавата? Споделете на: