fbpx

Објектив

Погледни подобро

Од утре нови цени на горивата

Регулаторната комисија за енергетика утре ќе ја соопшти одлуката за цените на нафтените деривати кои ќе важат од полноќ.

Минатата недела цените на бензите и дизелот се намалија за половина денар по повеќенеделното зголемување на цените.

Цената на Екстралесното масло за домаќинство се намали за еден денар.

Ова се актуелните цени на горивата:

Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС – 95 76,50 (денари/литар)
Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС – 98 78,50 (денари/литар)
Дизел гориво ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) 67,50 (денари/литар)
Масло за горење Екстра лесно 1 (ЕЛ-1) 66,50 (денари/литар)
Мазут М-1 НС 41,445 (денари/килограм)

error

Ви се допадна објавата? Споделете на: