fbpx

Објектив

Погледни подобро

73 годишен велешанец ја нaпaднaл сопругата и се обидел да ја повpeди со остри предмети

Вчера во 21:10 часот во Велес, полициски службеници го лишиле од слобода Д.Ч.(73) од Велес затоа што во семејниот дом, по претходна расправија, физички ја нападнал неговата 58-годишна сопруга и со остри предмети се обидел да ја повреди.

Тој бил приведен во полициска станица, а предметите биле пронајдени и одземени. По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

error

Ви се допадна објавата? Споделете на: