fbpx

Објектив

Погледни подобро

Пред малку регистриран зeмјотрес во Македонија

Земјотрес со јачина од 3,50 степени според Рихтеровата скала пред неколку моменти ја потресе Македонија.

Според податоците од ЕМСЦ, потресите се случиле во 18:36 часот, со епицентар од 97 километри и длабочина од 2,0 километри.

error

Ви се допадна објавата? Споделете на: