fbpx

Објектив

Погледни подобро

Се зaпaли автобус во Скопје, за среќа нема повpeдени

Денеска (16.11.2021) во 06.47 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„20″ во с.Сарај, во близина на мостот Сарај, настанал пожар во автобус, со скопски регистарски ознаки, сопственост на Т.С. од Скопје.

Според пријавеното, возачот К.А.(45) од с.Глуво, скопско, го ставил автобусот во погон да се загрее, по што забележал дека од задната страна кај моторот настанал пожарот. Од екипа на Бригадата за противпожарна заштита Скопје пожарот бил локализиран, а повредени лица нема. Увид е извршен.

error

Ви се допадна објавата? Споделете на: