fbpx

Објектив

Погледни подобро

Делови од Ѓорче Петров и Карпош утре по неколку часа без струја

Заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, утре без електрична енергија ќе останат дел од општините Ѓорче Петров и Карпош.
Од 09:00 до 13:30 часот без струја ќе бидат корисниците од дел од улица „Браќа Галеви“ во Oпштина Ѓорче Петров, а од 09:00 до 14:00 часот корисниците од дел од улица „Франц Месеснел“ во Oпштина Карпош, информираат од ЕВН

error

Ви се допадна објавата? Споделете на: