fbpx

Објектив

Погледни подобро

Тpaгедија во Драчево: Пронајден мpтов 31 годишник кој бил исчезнат од јуни

На 16.11.2021 во 20.30 часот во Полициската станица Драчево било пријавено дека во с.Драчево, на патот кон место викано „Три круши“, било пронајдено тело на починато машко лице, без траги на насилство.

Полициски службеници излегле на местото и било утврдено дека станува збор за В.Д.(31) од Скопје, за кој на 01.06.2021 било пријавено дека се оддалечил од домот.

По наредба на Јавен обвинител телото било дадено на обдукција.

error

Ви се допадна објавата? Споделете на: