fbpx

Објектив

Погледни подобро

Силен земјотрес регистриран во Аргентина

Земјотрес со интензитет од 5,5 степени според Рихтеровата скала е регистриран во провинцијата Сантјаго дел Естеро во Арганетина.

Епицентарот на земјотресот бил на длабочина од 555 километри.

Засега нема информации за евентуални жртви и причинета материјална штета.

error

Ви се допадна објавата? Споделете на: