fbpx

Објектив

Погледни подобро

Облачно време во следните денови, од петок повремен дожд, на планините снег Скопје

Во следните денови ќе се задржи претежно облачно време. Под влијание на влажен бран од петок ќе има повремени врнежи од дожд, особено во западните делови, каде на повисоките планини врнежите повремено ќе преминуваат во снег, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. Од четврток ќе дува умерен дозасилен ветер од јужен правец, што за време на викендот ќе услови нешто повисоки дневни температури, информираат од УХМР–

error

Ви се допадна објавата? Споделете на: