fbpx

Објектив

Погледни подобро

Времето денеска претежно облачно со локален дожд

Времето денеска ќе биде претежно облачно, претпладне на југоистокот со локален дожд. Кон крајот на денот облачноста делумно ќе се намали.

Ќе дува слаб до умерен ветер од северен, а попладне слаб ветер од јужен правец. Дневната температура ќе биде од 5 до 10 степени.

Во Скопје претежно облачно, претпладне со слаб до умерен ветер од северен правец. Кон крајот на денот облачноста делумно ќе се намали. Максималната температура ќе достигне 9 степени.

error

Ви се допадна објавата? Споделете на: