fbpx

Објектив

Погледни подобро

Македонија доби тежок пpoтивник во полуфиналето од баражот за пласман на Светското првенство

Немавме многу среќа во ждрепката. Македонските фудбалери како противник го добија европскиот првак.

Македонската фудбалска репрезентација ќе игра против Италија во полуфиналето од баражот за пласман на Светското првенство во Катар.

Во полуфиналниот натпревар на 24-ти март следната година Македонија ќе гостува во Италија.

error

Ви се допадна објавата? Споделете на: