fbpx

Објектив

Погледни подобро

Времето денеска, променливо облачно со повремени врнежи од дожд

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд, претежно во западните и јужните делови. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од јужен правец. Максималната температура ќе достигне од 11 до 16 степени.

Во Скопје, променливо облачно со слаб до умерен ветер од јужен правец.

Кон крајот на денот ќе има појава на слаб дожд. Максималната температура ќе достигне до 14 степени.

error

Ви се допадна објавата? Споделете на: