fbpx

Објектив

Погледни подобро

Им се губи секоја трага: Исчезнаа две деца од Велес, таткото пријавил во полиција

Две малолетни деца од Велес го напуштиле својот дом и се уште не се вратени дома.

Таткото го пријавил настанот во полиција откако децата подолго ги немало да се вратат дома.

„На 28.11.2021 год. во 03.30 часот во Полициската станица Велес С.Б.(39) од Велес пријавил дека, на 27.11.2021 год. околу 19.30 часот од неговата семејна куќа се оддалечиле неговите двете малолетни деца и се уште не се вратени“, соопштија од СВР Велес, пишува Батали.

error

Ви се допадна објавата? Споделете на: