fbpx

Објектив

Погледни подобро

Повpeдени двајца полицајци во сообраќајка помеѓу возило на МВР и патничко возило „мерцедес“

На 29.11.2021 околу 12.10 часот на автопат на влез за Скопје, пред „клучка Ченто“, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „мерцедес“, со скопски регистарски ознаки, управувано од А.Ј.(60) од Скопје и патничко возило „шкода јети“, сопственост на МВР.

Во незгодата со повреди се здобиле двајца полициски службеници, на кои им била укажана помош во Градска општа болница „Свети Наум Охридски“. Увид на лице место извршила екипа од СВР Скопје.

error

Ви се допадна објавата? Споделете на: