fbpx

Објектив

Погледни подобро

РКЕ одлучи: Поскапува бензинот, ова се новите цени на горивата

Поскапуваат цените на горивата и дополнително се зголемуваат трошоците за граѓаните во најтешкиот месец од годината јануари.

Регулаторната комисија за енергетика донесек одлука со која од ноќва по поплноќ, цените ца бензините Еуросупер 95 и Еуросупер 98 се зголемуваат за 0,50 денари, додека истовремено дизел горивото поевтинува за 0,50 денари по литар.

Најавено е дека од јануари ќе поскапи и цената на струјата за најмалку 10 проценти.

error

Ви се допадна објавата? Споделете на: