fbpx

Објектив

Погледни подобро

(Фото) УХМР со прогноза: Еве какво ќе биде времето за Нова Година

Следува период на стабилно и суво време, со температури кои ќе бидат над просекот за овој период од годината.

За време на новогодишната ноќ ќе преовладува ведро време, а поради послабо изразено воздушно струење по одделни котлини ќе има појава на магла.

error

Ви се допадна објавата? Споделете на: