fbpx

Објектив

Погледни подобро

(Фото) УХМР со прогноза: Од утре речиси вистински температурен шок

Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Претпладне по одделни котлини ќе има појава на магла или значителна ниска облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец.

Во вторник времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Претпладне по одделни котлини ќе има појава на магла или значителна ниска облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Во среда времето ќе биде сончево со мала облачност. Наутро по одделни котлини ќе има услови за појава на магла. Ќе дува умерен, а попладне повремено засилен ветер од јужен правец.

Во четврток на Бадник времето ќе биде променливо облачно. На места ќе има појава на краткотраен дожд, особено попладне.

Во петок за време на Божиќ исто така не очекува сончево време и висока температура за овој период од годината.

error

Ви се допадна објавата? Споделете на: