fbpx

Објектив

Погледни подобро

(Видео) Забегана работа…: Австралиски водители се фатени како го навредуваат Ѓоковиќ

Во пауза меѓу снимање вести, двајца водители на австралиската ТВ7 се фатени како го навредуваат Новак Ѓоковиќ кој последните денови е во центарот на вниманието на светската јавност, не само спортска.

Водителката зборува со својот колега на кого за Србинот му кажува највалкани работи и гадни навреди.

„Кога ќе погледнеме се, Новак Ѓоковиќ е лажлив, валкан се*ко. Како и да видиш, невозможно е само тој да е во право. Не одиш наоколу ако си позитивен, тоа го излажал, сигурно е во прашање лажен тест. И потоа отишол во Шпанија, а од се ќе успее да се извлече“, вели таа.

Ѓоковиќ успеа да победи на суд, неговото име е во ждрепката за Австралијан Опен и најверојатно во Мелбурн ќе се бори за десеттата титула на овој турнир.

error

Ви се допадна објавата? Споделете на: