fbpx

Објектив

Погледни подобро

Вучиќ го одликуваше холивудскиот актер Џони Деп

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ денеска им врачи одликувања на заслужни поединци, а меѓу нив беше и холивудскиот актер Џони Деп.

Деп е награден со златен медал за исклучителни достигнувања во јавните и културните дејности, особено во областа на филмската уметност и промоцијата на Република Србија во светот.

Актерот во своето обраќање на свеченоста по повод Денот на српската државност истакна дека ова е несекојдневен момент за него и токму затоа е горд.

„Навистина сакам да ви се заблагодарам, претседателе Вучиќ, мило ми е што ми ја укажавте таа чест. Моето искуство со луѓето во Србија, сосема нов живот. Ми се допаѓа овој почеток и би сакал тој почеток да започне токму овде. Бидете благословени. Ја прифаќам оваа голема чест и никогаш нема да ја изневерам“, изјави Џони Деп.

error

Ви се допадна објавата? Споделете на:


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/grommk/public_html/objektiv.com.mk/wp-includes/functions.php on line 5279

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/grommk/public_html/objektiv.com.mk/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107