fbpx

Објектив

Погледни подобро

Дино Мерлин проговори за тешката болест: Бев како билка, животот и смртта ми беа исти

Пејачот Дино Мерлин откри детали од својот живот и едвај ги задржува солзите кога ќе се сети на тие моменти. Тој се бореше со тешка депресија и дека тогаш мислел дека на се му дошло крајот.

Бев тешко болен во еден момент од животот. Имав една тешка депресија, никому не би го посакал тоа. Тоа се манифестираше на таков начин што не бев за ништо. Воопшто ништо не ме интересираше, животот и смртта ми беа исти, јас бев само растение. Тоа беше периодот кога сакав да ја напуштам музиката и се ми падна на памет во тој момент – изјави пејачот

error

Ви се допадна објавата? Споделете на: