fbpx

Објектив

Погледни подобро

Земјотрес со јачина од 4,1 степен – почувствуван и во Македонија

Утрово во 6 часот и 20 минути е почуствуван земјотрес со јачина од 4 степени според Рихтер во Јадранското Море. Според ЕМСЦ, епицентарот бил на 10 километри од Улцињ, Црна Гора и 63 километри од Драч, Албанија, на длабочина од 2 километри.

Земјотресот го почуствувале и жителите во делови на Македонија и на Хрватска.

Вчера имаше земјотрес во Јадранското Море, беше на само неколку километри од Драч на длабочина од 10 километри.

error

Ви се допадна објавата? Споделете на: